Udaj się w niesamowita podróż w wirtualny świat zawodów z wykorzystaniem super nowoczesnych gogli VR, gdzie każdy chętny może aktywnie wcielić się w przedstawiciela wybranej profesji, podczas niezwykle realistycznej symulacji w technologii wirtualnej rzeczywistości.
Oprogramowanie gogli umożliwia zapoznanie się z rozmaitymi zawodami, dzięki 40 filmom i 7 interaktywnym aplikacjom, stajemy się wirtualnymi pracownikami wybranej branży, wykonując czynności przypisane do danej profesji.
Zapraszamy szkoły, placówki oświatowe, urzędy pracy, doradców zawodowych oraz organizacje pozarządowe i instytucje kultury realizujące misję edukacyjną do współpracy w obszarze wsparcia Waszych działań, które mają lub mogą mieć przełożenie na poznawanie oraz zdobywanie nowych umiejętności przez młodzież i osoby dorosłe w kierunku przygotowania do wejścia na rynek pracy lub dostosowywania się do zachodzących na nim zmian.
Materiały prezentowane na Goglach VR zostały przygotowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, który zrealizował innowacyjny projekt pilotażowy pn. „Widzę siebie w tym zawodzie! Nowoczesne technologie w poradnictwie zawodowym” finansowany ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Projekt ten wykorzystując nowoczesne technologie VR w poradnictwie zawodowym miał na celu zachęcenie młodych osób do aktywnego korzystania ze wsparcia doradców zawodowych.
Szczegóły wykorzystania gogli VR w ramach planowanych działań, należy uzgodnić wcześniej z pracownikami WUP w Zielonej Górze, do których kontakt znajduje się poniżej. Wykorzystanie gogli VR nie wiąże się z żadnymi opłatami.
Zobaczcie sami, że edukacja naprawdę nie ma granic 🙂
Zapraszamy do kontaktu i współpracy.
Rafał Wesołowski
Zespół ds. Kształcenia Ustawicznegoemail: r.wesolowski@wup.zgora.pl tel. 68 456 56 31
Agata Czerwińska
Kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Zielonej Górzeemail: a.czerwinska@wup.zgora.pl tel. 68 4567700
UWAGA !
Użytkowanie sprzętu wiąże się z wykonywaniem ruchu, oddziałuje na błędnik, zmysł orientacji, zmysł wzroku oraz słuchu, co może skutkować pojawieniem się tzw. choroby lokomocyjnej. Nie należy korzystać z gogli VR w razie wcześniejszego występowania chorób serca, drgawek lub innych objawów epileptycznych, chorób układu nerwowego; zaburzeń psychicznych (np. stany lękowe lub zespół stresu pourazowego); schorzeń wpływających na zdolność bezpiecznego wykonywania aktywności fizycznych, a także w przypadku ciąży lub podeszłego wieku oraz dzieci do 13. roku życia.